+36 42 210 500 +36 42 210 001 - NYÍRTELEK PETŐFI 28 4461 - TELEPÜLÉSÜNKÖN 0-24 ÓRÁS TÉRFIGYELŐ KAMERARENDSZER MŰKÖDIK. [email protected]

Ha május utolsó vasárnapja, akkor futóverseny testvérvárosunkban, Nagysároson. Hosszú évek óta
rendszeresen meghívást kapunk erre a sporteseményre szlovák barátainktól.
A nyírteleki Szent Anna Katolikus Általános Iskola diákjai Bagoly Ferenc tanár úr vezetésével vágtak
neki a kirándulásnak. A városi sportpályán életkoruktól függően 200, 400 és 1000 méteres távokon
álltak rajthoz. Versenytárs volt bőven. Nem csak a helyi, és a környék iskoláinak tanulóival, hanem
lengyel testvérvárosunk, Grybów népes sportküldöttségének tagjaival is meg kellett küzdeniük. A fiú
futószámokban Oláh Dániel (6.b), Kóka Balázs (5.b), Mocsár Antal (5.b), Kóka Benjámin (4.a), Kósa
Mihály (4.b) nem vallottak szégyent. Érmet ugyan nem sikerült szerezniük, de jó versenyben
becsülettel helytálltak. Diákküldöttségünk két leánya viszont dobogóra állhatott a népes mezőnyben!
Maxa Georgina (6.b) 400 méteren, Bátori Orsolya (7.b) az 1000 méteres távon érte el a szép
eredményt és vette át büszkén az ezzel járó bronzérmet és oklevelet.
Felnőtt futóink közül szintén a nők szerepeltek eredményesebben. Nagy Anna tanárnő a várhegyre
felvezető 5000 méteres távon több mint másfél percet javított tavalyi eredményén és új nyírteleki
csúccsal ért célba! (32 p 32,5 mp) Érdekesség, hogy az eddigi csúcstartó Pisláné Simonics Katalin is
belül futott korábbi saját rekordján, de pár méterrel (6 másodperccel) később ért célba. Picit
bosszantó, hogy idén ez a két kiváló eredmény nem volt elég a dobogóhoz, így a hölgyek a 4. és 5.
helyen végeztek. Csonka Kinga és Tóth Henrietta megismételte tavalyi nagyszerű futását és a népes
mezőny közepén futottak célba. A férfiak kegyetlen 7000 méteres távját a nyírteleki indulók közül
idén is Borbély Norbert teljesítette a leggyorsabban. Szekeres József polgármester úr, mint minden
évben, most is nekiveselkedett a 300 méter szintemelkedéssel járó 7 kilométernek. Tavalyi
eredményén másfélpercet javítva ért célba ifjabbik Hadzsi Tibor és Muri László előtt. Utóbbi külön
gratulációt érdemel, mert életkora alapján „csak” 5000 métert kellett volna futnia, de teljesítette a
teljes távot! Utólag Muri László elmondta, hogy verseny közben egy bíró mondott neki valamit
szlovákul, de nagyon bonyolultan hangzott, így inkább futott még két kilométert…
Gyönyörű napos idő, csillogó érmek, új rekord – ez volt idén Nagysároson immár huszadik
alkalommal megrendezett „Pivovarsko-hradna sedemtisicovka” azaz a „Sörgyártól a várig tartó